top of page
  • Writer's pictureRūta Janutienė

Kastytis Braziulis neturi dirbti


"Valstybininkai" grįžta?

Kastytis Braziulis, pagrindinis liudininkas VSD karininko Vytauto Pociūno byloje, gavo darbą ir iškart "antausį" iš buvusių viršininkų, kuriuos kadaise demaskavo
Naujiena tokia: bylos dėl Vytauto Pociūno nužudymo Baltarusijoje vienas iš pagrindinių liudininkų Kastytis Braziulis pagaliau gavo darbą:tapo koncerno „Achemos grupė“ generaliniu direktoriumi. „Lietuvos ryto“ dienraštyje ta proga buvo išlieta cisterna mėšlo. Sutapimai tiesiog bado akis: lygiai taip pat 2006 m. šlykščią šmeižto kampaniją tas pats dienraštis pradėjo ir prieš Breste nužudytą VSD pareigūną Vytautą Pociūną.Taip jau nutiko, kad būtent K.Braziulis liudijo apie susidorojimo su V.Pociūnu aplinkybes Seime, dėl to buvo išmestas iš VSD ir ilgą laiką negalėjo niekur rasti darbo, nes pas potencialius darbdavius apsilankydavo specialiųjų tarnybų pasiuntiniai ir patardavo K.Braziulio į darbą nepriimti.Kodėl „Lietuvos rytas“?

Vytautas Pociūnas, VSD karininkas nužudytas Breste neišaiškintomis aplinkybėmis.


Po Valstybės saugumo departamento karininko V.Pociūno nužudymo Bresto „Inturist“ viešbutyje


„Lietuvos rytas“ itin skubiai ir remdamasis nenurodytais šaltiniais pradėjo jo diskreditavimą.Buvo paskelbta, esą V. Pociūnas buvo girtas, šlapinęsis per viešbučio langą ir iškritęs. Dar buvo skleidžiama žinia, esą jis Baltarusijoje gyvenęs su meiluže.2020 liepos 7 d. „Lietuvos rytas“ pagal braižą labai panašią publikaciją paskelbė apie K.Braziulį, kuris buvo vienas iš dviejų liudininkų Seimo specialiajai komisijai tiriant V.Pociūno mirtį. Liudininkų dėka paaiškėjo, kad V.Pociūną šmeižiančių publikacijų išvakarėse „Lietuvos ryto“ žurnalistė Birutė Vyšniauskaitė atvyko į VSD ir, kaip manoma, iki paryčių leido laiką su buvusiu Valstybės saugumo departamento vadovu Arvydu Pociumi ar jo aplinka. Netrukus po to atsirado minėtoji publikacija, o dar po kiek laiko, kaip buvo skelbiama, remiantis nepaviešintomis VSD pažymomis, į žiniasklaidos grupės sąskaitą įkritusi solidi suma. Mokėtojas – be


ndrovė „Dujotekana“, kurią nužudytas VSD pareigūnas Vytautas Pociūnas siekė paskelbti Rusijos specialiųjų tarnybų priedangos organizacija.


Neprisipažinęs KGB rezervistas valdė VSD


Netrukus paaiškėjo ir tai, kad Arvydas Pocius yra tarp gausaus būrio Lietuvos politiniame elite įstvirtinusių KGB rezervo karininkų, kurių sąrašą KGB sudarė prieš pat Lietuvos nepriklausomybės paskelbimą.Užkluptas demaskavimų bangos A.Pocius išdavė ir tuo metu populiarų užsienio reikalų ministrą Antaną Valionį taip pat esant KGB rezervininku.Seime prasidėjo parlamentinis tyrimas, kurio pagrindiniai liudininkai buvo Vytauto Pociūno bendražygiai Kastytis Braziulis, dabar tapęs „Achemos grupės“ generaliniu direktoriumi, ir Vytautas Damulis.„Lietuvos ryto“ galimai apmokėtos publikacijos, kuriose buvo šmeižiamas V.Pociūnas, buvo viena iš parlamentinio tyrimo temų, o K.Braziulis – liudininkas.


Skaičiuojam „Lietuvos ryto“ melus: 1

2020.07.07 pasirodžiusioje publikacijoje naudojamas tas pats metodas, kaip ir 2006 m., kai V.Pociūnas „Lietuvos ryte“, diriguojant VSD vadovybei, buvo pavaizduotas kaip ištvirkėlis ir girtuoklis.Apie K.Braziulį „Lietuvos rytas“ rašo panašiai: „Tačiau kalbama, kad šis seminaras virto sekso orgija. Pareigūnai susitiko su sąvadautoju, kuris į Klaipėdos „Lukoil“ degalinę pasirinkti atvežė kelias prostitutes. Buvo pasirinktos dvi merginos, o šią procedūrą fiksavo degalinėje įrengtos vaizdo kameros.“Tada užsimenama, kas yra tokių „žinių“ šaltinis ir komentuotojas: „Ir dabar tuomečiai VSD vadovai nelinkę tikėti, kad tokios orgijos galėjo vykti VSD bazėje“. „tuomečiai vadovai“ - KGB rezervininkas A.Pocius ir jo pavaduotojai. Dar priduriama, kad VSD bazė yra griežtai kontroliuojamas objektas, kuriame viskas fiksuojama video kameromis. Vadinasi, melas?


2 melas


„Lietuvos rytas“ pažymi, kad K.Braziulis neatskleidė laikraščiui, kodėl buvo išmestas iš VSD, nors laikraščiui labai gerai žinomos Seimo specialiosios komisijos tyrimo aplinkybės, kai parlamentarams liudiję V.Pociūno bendražygiai buvo išmesti iš darbo už tuos liudijimus. Abu liudininkai -– V.Damulis ir K. Braziulis - ne tik neteko darbo. VSD specialiai rūpinosi, kad jie negautų darbo niekur ir niekada. Tai, kad K.Braziulis tapo „Achemos grupės“ vadovas, yra didelė naujiena šioje istorijoje. Ją vienareikšmiškai įvertinti būtų sudėtinga, tačiau būtent ši aplinkybė turėjo stipriai suerzinti vadinamąjį „valstybininkų klaną“, kuris tuo metu buvo išblaškytas, o dabar akivaizdžiai siekia susigrąžinti prarastas pozicijas.


Apie Vytauto Pociūno šmeižimo bylą ir „valstybininkų“ klaną skaitykite:


„Lietuvos ryto“ interpretaciją apie Vytauto Pociūno bendražygio paskyrimą „Achemos grupės“ vadovu skaitykite :https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2020/07/07/news/lietuvos-milzines-achemos-netiketas-sprendimas-islieka-misle-zvilgsniai-krypsta-i-rusija-15500301/

858 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page