top of page
  • Writer's pictureRūta Janutienė

Politikos milijonieriai: pinigai per valdžią ir kiaulės akisVMI paskelbė turtingiausius Lietuvos politikus ir įrodė, kad labiausiai Lietuvoje apsimoka politikos ir verslo derinys.

Šalyje, kurioje pajamų nelygybė yra viena didžiausių Europoje, nepertraukiama politinė karjera ir tuo pačiu metu augantis asmeninis turtas, mano galva, yra amoralus derinys, nes piliečių daugumos skurdas yra tiesioginė politikų sprendimų pasekmė.

Turtingiausių politikų s

Sąraše sunku aptikti tokių, kurie verslą sukūrė iki užsiimdami politika. Kita tendencija: persėdus į Seimo nario kėdę turtas ne mažėja, o didėja.Grynuoliai – pačioje sąrašo pradžioje.


Ramūno Karbauskio 24,3 mln. tikrasis „aitvaras“ - jo tėvas Česlovas Karbauskis, kuris praeityje buvo visoje sovietijoje garsaus kolūkio pirmininkas. Valdžia, ryšiai, mokėjimas „tada“ virto turtu dabar. Sūnus galėjo eiti į Seimą "daboti" žaidimo taisykles.


Broniaus Bradausko politikavimo paunksmėje tarpo jo draudimo verslas, kurio pelnas vėliau tapo nekilnojamojo turto kolekcija.


Gabrieliaus Landsbergio pusantro milijono yra irgi – ne jo, o jo garsiojo senelio, uošvio ir žmonos ryšių, apsukrumo ir Specialiųjų tyrimų tarnybos specialaus neveikimo rezultatas.


Komunistų partijos centro komiteto nario ir … liberalų partijos kūrėjo Kęstučio Glavecko finansinę sėkmę didžia dalimi galima pateisinti jo žmonos, buvusios politikės Rūtos Rutkelytės verslininkės gyslele ir paties Kęstučio legendiniu taupumu.


Penketuko pabaigoje - Kazimieras Starkevičius, kuris savo sėkmingą žemės ūkio bendrovę puoselėjo kopdamas vis aukščiau politinės karjeros laiptais.


Visų jų verslai būtų tik vegetavę, jei ne prieiga prie įstatymų bazės, žinojimas ir mokėjimas naudotis valstybės resursais ir buvimas eilėje „be eilės“ prie ES paramos.


Tikriausiai jie patys mano, kad jų sėkmę nulėmė ir talentas. TGal jie ir teisūs, tačiau didžiausias jų talentas buvo ir bus gebėjimas turtėti valdant labiausiai nuskurdusių piliečių valstybę.

649 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page