top of page
  • Writer's pictureRūta Janutienė

Nuogom liažkom pas Dalai Lamą

Atnaujinta: 2023-03-27

Dar šio vakaro transliaciją su Rūta ir Kęstučiu galima pavadinti "Kiaulės ant altoriaus". Spauskite čia https://youtube.com/live/3eW_6LMNwBw arba paveikslėlį ir nusistatykite priminimą. Startuojame 19 val.


Nuo Benkunsko pačios su pusantro fiktyvaus etato iki Grybauskaitės Bajorų kaime.

Mokesčių reforma: nuo iškeldinimo apsaugos tik skandalingos specialiųjų pensininkų privilegijos.

Spėkit, kiek jie semia iš jūsų kišenės?!

Konservatoriai kovą dėl Garbačiauskaitės įvardina svarbesne už savivaldos rinkimus Bartoševičius vaikų kambaryje

Oželytė paspaudė panikos mygtuką

Maldeikienė pas Dalai Lamą pasirodė nuogomis liažkomis

AR ŽINOJOTE, KAD PRISIPAŽINĘ KĖGĖBISTAI GAUNA 3 KARTUS DIDESNES VALSTYBINES PENSIJAS LYGINANT SU POLITINIŲ KALINIŲ PENSIJOMIS?


OpTV_23_03_24

Generolas Benas Hodgesas

Atsargos generolo Beno Hodgeso, buvusio JAV sausumos pajėgų Europoje vado, klausimai Lietuvos prezidentui, krašto apsaugos ministrui, kariuomenės vadui, vyriausybei, Seimui ir visiems mums:


„Ar Lietuva daro viską, ką gali, kaip numatyta Vašingtono sutarties 3-jame straipsnyje? Visi žino 5-ąjį straipsnį, tačiau 3-jame straipsnyje sakoma, kad kiekviena šalis yra atsakinga už savo gynybą.


Lietuva turi per 100 tūkst. parengtojo rezervo karių. Ar Lietuva vykdo pratybas su visais šiais rezervistais? Aš esu beveik tikras, kad ne.


Ar Lietuvos visuomenė padarė viską, kad būtų tokia pat atspari kaip suomiai? Aš taip nemanau.


Ar Lietuva bendradarbiauja su Lenkija dėl sienų fortifikavimo? Negaliu pasakyti. Nemanau, kad taip.


Ar lietuviška įranga gali veikti kartu su latvių ir estų įranga? Nemanau, kad taip.


Taigi, noriu pasakyti, kad Lietuvos saugumas priklauso ne tik nuo to, ar čia yra vokiečių karių. [...] Šį rytą girdėjau tris kalbėtojus, visi labai geri, tačiau nė vienas iš jų nepasakė, kad štai ką mums, lietuviams, reikia daryti. Visi jie kalbėjo apie tai, ko reikia daugiau iš išorės.“


Taip generolas Benas Hodgesas kalbėjo šiandien Lietuvos Seime vykstančiame „Vilniaus saugumo forume“.


Klausimai, kurie didelei daliai lietuvių rūpi nuo Rusijos karo pieš Ukrainą pradžios. Klausimai, į kuriuos per metus taip ir nesulaukėme atsakymų iš savo prezidento, kariuomenės vado, Seimo ir vyriausybės.


Po LAT sprendimo, Celofanas išeina į laisvę


Senieji bebrai ir jaunosios Hienos

Benkunsko žmona ir pusantro etato Seime...

6-erių Vismantė Vasaitytė-Benkunskienė yra baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (LMTA), čia darbuojasi ir vokalo pedagoge.


Nuo 2020 m. V. Benkunskienė Seime dirba pusantro etato. Vismantė buvo priimta į Seimo narės P. Kuzmickienės patarėjos pareigas lapkričio 16 d. ir į Seimo narės Liudos Pociūnienės padėjėjos pareigas tų pačių metų gruodžio 3 d. Į vienas pareigas V. Benkunskienė priimta visu pareigybės krūviu, o į kitas – 0,5 etato. Šiuo metu V. Benkunskienė yra motinystės atostogose. Seimo nario patarėjo, Seimo nario padėjėjo pareiginė alga yra nuo 1246 iki 2232 eurų.


Prabangioji Grybauskaitė

Po liepos 12-osios prezidentei skirta 3700 eurų siekianti renta, rezidencija, automobilis, keturi padėjėjai.

Premjeras Saulius Skvernelis pridūrė: „Jeigu reikia keturių padėjėjų, reiškia, kad poreikis pagrįstas. Jos veikimas turi būti užtikrintas, nes statusas nedingsta. Prezidentė bus aktyvi vidaus ir užsienio politikos dalyvė.“

Adamkui buvo skirti trys...

D.Grybauskaitė jau dabar gauna senatvės pensiją – ji kone du kartus didesnė nei vidutinė – siekia per 685 eurus. Būsimoji renta – beveik 3700 eurų. Po trejų metų D.Grybauskaitė gaus ir europinę pensiją už eurokomisarės darbą – dar apie 3600 eurų neatskaičius mokesčių.

Bendra Grybauskaitės pensija kas mėnesį sieks daugiau nei 7 tūkstančius eurų.


Pensijų sistemos grimasos.

Pirmojo laipsnio valstybines pensijas skiria Vyriausybė Lietuvos Respublikos pirmojo ir antrojo laipsnių valstybinių pensijų skyrimo komisijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau - Komisija) teikimu. Antrojo laipsnio valstybines pensijas skiria Komisija.

Teisę gauti pirmojo laipsnio valstybinę pensiją turi pasipriešinimo okupacijoms dalyviai – kariai savanoriai, pasipriešinimo okupacijoms dalyviai – laivės kovų dalyviai, buvę aukščiausieji valstybės pareigūnai (Seimo pirmininkas, Ministras Pirmininkas, Aukščiausiojo Teismo pirmininkas, Konstitucinio Teismo pirmininkas), asmenys, kuriems paskirta Lietuvos nacionalinė kultūros meno premija, olimpinių žaidynių čempionai, paralimpinių žaidynių čempionai, kurčiųjų žaidynių čempionai, antrojo laipsnio valstybinę pensiją – pasipriešinimo okupacijoms dalyviai – laivės kovų dalyviai; motina (įmotė) arba tėvas (įtėvis), išauginę (vaikų mirties atveju ne mažiau kaip iki 8 metų) 5 ir daugiau vaikų (toliau – daugiavaikiai motina arba tėvas), garbės donorai, olimpinių žaidynių prizininkai, parolimpinių žaidynių prizininkai, kurčiųjų žaidynių prizininkai, į paralimpinių ar kurčiųjų žaidynių programą įtrauktos sporto šakos rungties pasaulio čempionai.

Teikimus ar prašymus dėl pirmojo arba antrojo laipsnio valstybinės pensijos skyrimo Komisijai teikia aukščiausios valdžios - Respublikos Prezidento, Seimo Pirmininko, Ministras Pirmininko ir valdymo institucijos, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, savivaldybių administracijos.

Pirmojo ir antrojo laipsnių valstybinių pensijų dydžiai

  • Pirmojo laipsnio valstybinė pensija yra keturių valstybinių pensijų bazių dydžio (273,16 EUR).

  • Antrojo laipsnio valstybinė pensija yra dviejų valstybinių pensijų bazių dydžio (136,58 EUR).

Teisėjų pensijos

Asmenims, turintiems teisę gauti teisėjų valstybinę pensiją, teisėjų valstybinė pensija apskaičiuojama iš paskutinių 5, prieš nustojant eiti teisėjo pareigas, metų teisėjo gauto darbo užmokesčio vidurkio ir šios pensijos dydis priklauso nuo įgyto teisėjo darbo stažo.

Vidutinis teisėjo pensijos dydis 1054 EUR

Pareigūnų karių pensijos ir t.t. vidutinis dydis apie 330 EUR.

Signataro renta

Šiuo metu signataro renta sudaro 38,79 proc. Seimo nario pareiginės algos. Vienos signataro rentos dydis siekia 1332 eurus per mėnesį, našlių – 332 eurus. Seimas nori totalinio sekimo.

Lietuvoje itin populiarios išankstinio apmokėjimo SIM kortelės. Seimas nori, kad jų savininkai būtų registruojami. Jei pataisa būtų priimta, „Labas“, „Ežys“, „Pildyk“ ar kitokių išankstinio mokėjimo SIM kortelių pirkėjai privalėtų pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, adresą, taip pat asmens tapatybę patvirtinančio dokumento tipą, seriją, numerį, arba identifikuotis nuotoliniu būdu elektroninėmis priemonėmis. Jei pirkėjas įmonė – turėtų nurodyti pavadinimą, kodą, kitus reikalingus rekvizitus. „Siekiama kaupti ir saugoti asmens duomenis tų abonentų, kurie perka išankstinio mokėjimo korteles, labiau žinomas kaip „Ežys“, „Labas“, „Ekstra“. Noriu priminti, kad yra susidariusi paradoksali situacija, kad jau dabar įstatymas numato pareigą saugoti tų abonentų duomenis, kurie sudaro ilgalaikes sutartis, ir tokių yra absoliuti dauguma. Tačiau yra tam tikra pilka zona, kuomet galima įsigyti tokias korteles, naudotis ryšio priemonėmis ir būti nežinomam. Noriu pasakyt, kad neretai tokie abonentai, savininkai jų, daro nusikalstamas veikas, ir sukčiavimo atvejų yra daug. Vien praėjusiais metais tokių yra arti 4000 ir tas skaičius auga. Taip pat yra melagingi pranešimai apie padėtas bombas. Naudojasi tomis kortelėmis ir kontrabandininkai, narkotikų prekeiviai“, – problemas vardijo pataisos autorius konservatorius Mindaugas Skritulskas. Jis įsitikinęs, kad ir nacionalinio saugumo požiūriu būtų saugiau, kadangi dabar nežinomi abonentai SIM korteles gali naudoti priešiškai veiklai nedraugiškų valstybių naudai. M. Skritulskas vertina, kad priėmus įstatymą palengvės ikiteisminių tyrimų atlikimas, kai įtariamieji asmenys naudojasi mobiliojo ryšio išankstinio mokėjimo paslauga, nes bus lengviau nustatyti tokių asmenų tapatybę bei kitas su tyrimu susijusias aplinkybes. Taip pat bus apsunkinta asmenų, siekiančių vykdyti nusikalstamas veikas, naudojantis išankstinio mokėjimo paslauga, veikla. Dauguma pritarė, suabejojo V. Ąžuolas: geras įstatymas norint vykdyti totalinę kontrolę Pateikimo stadijoje Seime už projekto svarstymą balsavo 63 Seimo nariai, prieš – 3, susilaikė – 45.

Daugumai parlamentarų nekilo abejonių, kad tokia pataisa reikalinga. „Visiškai suprantu, kas vyksta: dešimtimis milijonų išviliojama iš Lietuvos piliečių pinigėlių, būtent tokių SIM kortelių pagalba“, – tikino socialdemokratas Algirdas Sysas. Alio socdemai banko sąskaitos irgi anoniminės???

Skeptiškiausias buvo valstietis ir žaliasis Valius Ąžuolas. „Kolega, Lietuvoje vykdyti totalinę kontrolę – tai geras įstatymas, kad visi susiregistruotų ir būtų žinomi. Bet tas, kas vykdo nusikaltimus, tai iš bet kurios šalies parsivežti kortelę – jokių problemų. Yra tokių šalių kur netgi nusileidus lėktuvui tau duodama nemokamai tos šalies kortelė – imk ir naudokis. Tai dėl ko jūs čia pagrinde tą dalyką darote – ar kad Lietuvoje būtų totali kontrolė ir būtų kontroliuojami žmonės? Realiai nusikaltėliams tai jokios įtakos nepadarys, nes kortelių atsivežk, kiek nori“, – prasmės nematė V. Ąžuolas. Kaip neprisiminti...

Tačiau kad valstybėje klesti netvarka net jautriausiais žmogaus teisės klausimais, parodo ir neseniai per šalį nuvilnijęs skandalas, kai Europos Komisija paskelbė, kad 2008 m. Lietuvoje buvo sekami net 85,3 tūkst. piliečių. Tokie skaičiai yra stulbinantys ir sunkiai suvokiami, ypač, kai lygini su kaimyninėmis Latvijos ir Estijos valstybėmis. Tai gerokai viršija užklausų skaičius ekonomiškai turtingose, demokratinėse ES šalyse, kuriose gyvena ne tik dešimtimis milijonais daugiau žmonių, bet ir teisėsaugininkų gretos yra gerokai gausesnės. Vokietijoje dėl slaptos informacijos apie privačius asmenis kreiptasi 12 tūkst. kartų, Ispanijoje – 53 tūkst., Suomijoje ir Estijoje – po 4 tūkst. kartų.

„Srauto sekimas yra visų veiksmų telefonu atlikimas, tai yra kam skambino ir su kuo kalbėjosi asmuo, o statistikos apie pasiklausymą mes net neturime. Tai skirtingi dalykai“, – teigė A. Kunčinas. Jo vadovaujama inspekcija Europos Komisijai pateikė šokiruojančią ataskaitą, kad 2010 m. užklausų kiekis telekomunikacijų bendrovėms sudarė 98,2 tūkst. Tai dvigubai daugiau nei 2009 m., kai užklausų būta tik 46,3 tūkst.

272 užklausa per dieną

Šauliai rinkimuose, arba ką gali bukapročiai... Rita Tamašiūnienė

Nenormalus ir neleistinas jokioje demokratinėje valstybėje žmonių su karine uniforma dalyvavimas rinkimų dieną prie apylinkių rinkimų komisijų būstinių ir jų viduje, nes žmonės, atėję balsuoti, patyrė neigiamas emocijas, psichologinį spaudimą, atskirais atvejais buvo trukdoma piliečiams įgyvendinti rinkimų teisę. Tenka apgailestauti, kad Vilniaus rajone socialdemokratų partija pasitelkė ir iš Barboros gatvės Vilniuje instruktavo Šaulių sąjungos narius (yra tai patvirtinantis garso įrašas). Šaulių sąjungos nariai įsitraukė ten, kur jie tiesiog negalėjo būti įtraukti su šaulio uniforma.

Pažymėtina, kad iš Lietuvos policijos pranešimo visuomenei yra aišku, kad Šaulių sąjungos nariai su karinėmis uniformomis neminimi. Pranešime nurodoma, kad rinkimų dieną dirbs sustiprintos policijos pajėgos (uniformuoti ir neuniformuoti pareigūnai).

Įtakos tokiems Šaulių sąjungos sprendimams be konkretaus teisinio pagrindo galėjo turėti ir valstybės vadovų, Šaulių sąjungos narių, palaikymas konkrečiam kandidatui. Pažymėtina, kad pats kandidatas į merus Robert Duchnevič arba buvęs, arba šiuo metui yra Šaulių sąjungos narys. Keli šios sąjungos nariai - kitų partijų kandidatai rinkimuose taip pat dalyvavo „patruliavime“, nors tai yra draudžiama turint kandidato statusą iki rinkimų rezultatų patvirtinimo. Vienas Šaulių sąjungos narys viešai ragino jaunimą paslėpti vyresnių šeimos narių pasus, kad jie visai negalėtų balsuoti, jei nebalsuos už socialdemokrato kandidatą

Toks sukarintos organizacijos narių dalyvavimas rinkimuose diskredituoja Šaulių sąjungą ir jos šiuolaikinį įvaizdį bei indėlį pilietinei visuomenei.

Pasirinkta viena konkreti savivaldybė, kurios 42 proc. gyventojų priklauso tautinėms mažumoms. Gyventojai rinkimų metu patyrė neigiamų emocijų, atskirų Šaulių sąjungos atstovų įgaliojimų viršijimą ir galimai neteisėtus veiksmus sulaikant rinkėjus prie automobilių, jų kažko klausiant įėjimo į rinkimų apylinkes metu, būnant rinkimų apylinkių patalpose, neišeinant iš jų net paraginus komisijos nariams ir rinkimų stebėtojams. Šauliai tiesiog negalėjo būti rinkimų stebėtojais pagal Rinkimų kodekso nuostatas ir Šaulių sąjungos įstatymo nuostatas, bet VRK į tai nereagavo.

Svarbu pabrėžti, kad šiuos pažeidimus užfiksavo ir savo raporte pateikė tarptautiniai stebėtojai, kurie Vilniaus rajono savivaldybėje stebėjo rinkimus pakartotinio balsavimo metu. Šaulių sąjunga ir jos vadovai turėtų įvertinti savo narių elgesį ir atsiprašyti Vilniaus rajono gyventojų.

Viešieji pirkimai

Pirmoji Kava

  1. Pirkimo objektas – Vidutinio lygio renginių organizavimo paslaugos (toliau – paslaugos), kurias sudaro Ministerijos vadovybės, struktūrinių padalinių vadovų susitikimai, posėdžiai, konferencijos, kuriuose dalyvauja tarptautinių institucijų ar jų padalinių atstovai, kitų šalių pareigūnai, Lietuvos Respublikos institucijų atstovai ar jiems prilyginami renginiai. Taip pat renginiai, kai suteikiamos tik konkrečios paslaugos, pvz., salių nuomos, kavos pertraukėlių, vertimo paslaugos, viešinimo atributikos pristatymo organizavimas perkančiosios organizacijos organizuojamuose renginiuose, taip pat socialinės kultūrinės programos paslaugos ar panašios paslaugos.

1.3. Pirkimo objektas – Aukšto lygio renginių organizavimo paslaugos (toliau – paslaugos), kurias sudaro Ministerijos vadovybės, struktūrinių padalinių vadovų susitikimai, posėdžiai, konferencijos, kuriuose dalyvauja tarptautinių institucijų ar jų padalinių atstovai, kitų šalių aukšto lygio pareigūnai ir pareigūnai, Lietuvos Respublikos institucijų atstovai, ar jiems prilyginami renginiai.


SOC MIN


SAM

1. Perkančioji organizacija – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (toliau – Perkančioji organizacija). 2. Informacija apie projektą ir pirkimą: 2.1. Projektas „Išmintingasis vaistų sąrašas“ Nr. 08.4.2-ESFA-V-613-01-0001 (toliau – Projektas), finansuojamo pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.2-ESFA-V-613 „Sveiko senėjimo skatinimo iniciatyvos“. 2.2. Projekto tikslas – visuomenės informuotumo ir raštingumo apie racionalų vaistų vartojimą didinimas. 2.3. Projekto uždaviniai – parodyti du vaizdo animuotus informacinius filmukus apie racionalų vaistų vartojimą (toliau – filmukai) po 15 sek. viešojo transporto (troleibusų ir autobusų) ekranuose dešimtyje didžiųjų Lietuvos miestų. 2.4. Projekto tikslinė grupė (toliau – tikslinė grupė) – Lietuvos gyventojai


Vyriausybės Kanceliarija – Joglė
______________________________

Seimas Godopoco

Kas tai?

Godopoco - tai metodas ir žaidimas lavinti emocinį intelektą ir tarpasmeninio bendravimo įgūdžius.

Kaip tai vyksta?

Dalyviai apšyla ir atsipalaiduoja darydami įvarius improvizacijos pratimus.

Atrenkamos įmonei aktualios probleminės situacijos ir simuliuojamos žaidžiant Godopoco. Grįžtamasis ryšys gaunamas iš karto. Tokiu būdu greitai atrandami komunikacijos trukdžiai.

Kam to reikia?

“Godopoco” mažina stresą, drovumą, skatina rizikuoti. Žaidimo dalyviai lengviau atsiskleidžia, tampa paprastesni, atviresni, lankstesni, gebantys išklausyti. Jie išmoksta improvizuoti ir veikti nenumatytai, čia ir dabar.

Žaidžiant šį žaidimą mažėja baimė susimauti, nes dalyviai vadovaujasi prielaida, kad iš kiekvienos situacijos galima pasimokyti – “nėra susimovimo, tėra grįžtamasis ryšys”.

Sumažėjus baimei susimauti, didėja pasitikėjimas ir atsiranda daugiau pozityvumo. Dalyviai išmoksta lengviau išreikšti jausmus ir ramiau išklausyti grįžtamąjį ryšį. Bendravimas tampa sklandesnis. Konfliktinės situacijos sprendžiamos efektyviau.


787 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page