top of page
  • Writer's pictureRičardas Čekutis

Neleiskime marginalams sužlugdyti NATO viršūnių susitikimo


Dėl liepos 11-12 dienomis Vilniuje vyksiančios NATO konferencijos įsismarkavo įvairūs valstybės priešai, viešuosius pirkimus neteisėtai vadinantys „biudžetinių pinigų tratinimo vajumi“.


Ričardas Čekutis

OpTV žurnalistas

Didžioji dalis „viešųjų“ pirkimų „Litexpo“, kur ir vyks oficialioji konferencijos dalis, įvykdyta iš vieno pasiūlymo (oficialiai tai vadinasi „neskelbtinų derybų būdu“). Dažniausiai taip nutinka dviem atvejais: arba labai skubama (tačiau apie konferencijos organizavimą buvo žinoma jau mažiausiai prieš metus), arba draugai už valdiškus pinigus perka iš draugų už jiems priimtiną kainą (vis tiek pinigai valdiški).

Džiaugiamės, kad premjerei Ingridai Šimonytei nė vienas iš žemiau išvardytų pirkimų įtarimų nesukėlė.

Todėl pasinaudokime Viešųjų pirkimų portalo duomenimis ir dar labiau išskaidrinkime šį procesą, kad užbėgtume už akių įvairioms sąmokslo teorijoms ir panaikintume galimus įtarimus, kuriuos įvairūs marginalai skleidžia apie mūsų šviesuomenę.

Skaidru ir teisėta

Suprantama, kad sklandžiai vyktų konferencijos darbas, pirmiausiai reikia užtikrinti gerą ryšį. Todėl dar pernai gruodžio mėn. „Litexpo“ su „Telia“ sudarė 2,78 mln. eurų vertės sutartį dėl tinklo ir jo veikimui skirtų prekių nuomos. Koks nors naivuolis ar neišmanėlis čia galėtų kvailai pasiteirauti: nejaugi prieš tai „Litexpo“ rūmuose neveikė telefonai ir nebuvo interneto, nors aplink visame Vilniuje veikė? Gerai, kad mūsų šviesuomenė į marginalų klausimus neatsakinėja...

Tačiau skaidrinkime šį reikalą toliau: štai kovo mėn. su įmone „Energotecha“ buvo sudaryta 361 tūkst. eurų sutartis dėl „elektros energijos gerinimo prekių, skirtų renginiui“. Vėlgi, koks nors piktybinis valdžios kritikas gali bjauriai paklausti: nejaugi iki šiol „Litexpo“ rūmuose nebuvo elektros? Atsakome: žinoma, kad buvo, bet geram renginiui reikia geresnės elektros, nei buvo, stipresnės ir kokybiškesnės. Tačiau marginalai nerimsta toliau: O kaip gi tuomet ten vykdavo dar didesni renginiai, pavyzdžiui, Knygų mugė ar visuotinis protingų piliečių skiepijimas? Žinoma, su tokiais ginčytis neverta, juk visi žinome, kur nuplaukė rusiškas laivas...

Vasarį iš įmonės „Muzikos ekspresas“ už 1,54 mln. eurų išnuomota apšvietimo įranga. Vėlgi, nevienareikšmiškos reputacijos asmenys piktybiškai klausia: nejaugi visuose rūmuose iki tol nebuvo lempų? O jeigu buvo, tai gal nebuvo elektros lempučių? Kaipgi patamsyje skiepijo padorius piliečius ar pardavinėjo knygas? Tačiau premjerei geriau žinoti, kur ieškoti šviesos..

Bet skaitome toliau.

Sausio 20 d. neskelbtinų derybų būdu iš „Design Point“ už 60,5 tūkst. eurų pirktos dizaino paslaugos. Tą patį mėnesį su įmone „Topaz“ sudaryta 631 tūkst. eurų sutartis dėl konstrukcijų nuomos. Tačiau net ir dėl šių kelių apgailėtinų eurų vadinamieji „kritikai“ rado kur prikibti: ką reiškia tos „konstrukcijos“? Ar tik nebus tai elementarūs stalai ir kėdės? O kartais rūmų sandėliuose tokių daiktų neatsirastų? O gal sienas buvo galima pigiau nudažyti, nei prabangių dizainerių teptukais?

Žinoma, visa tai tėra provincijos komplekso kamuojamų asmenų išvedžiojimai, neverta gaišti laiko atsakymams...

Renginiai

Neskelbiamos derybos vyko ir „su renginiais susijusių paslaugų“ atveju. Šių paslaugų iš įmonės „Konferenta“ įsigyta už 788,9 tūkst. eurų. Tuo pačiu būdu iš „UP Records“ už 553,6 tūkst. eurų pirkta garso įrangos nuoma ir jos priežiūra renginio metu. Skelbiamų derybų būdu iš „BMR Container“ už 23,7 tūkst. eurų išsinuomoti 14 mobiliųjų konteinerių ir tvora. Taip pat skelbiamų derybų būdu iš įmonės „AKA Baltic“ už 35 tūkst. eurų pirkti vėliavų stiebai ir jų montavimo paslauga, iš viso 37 stiebai su montavimu.

Kaip visada, pragydo kritikų ir kitokių „renginių ekspertų“ choras: Ką reiškia „su renginiais susijusių paslaugų“? Jūs ką, NATO šalių vadovams mergas vedžiosite ar 150 metų išlaikymo konjakėliu ir šampaniuku juos girdysite, vietoj mineralinio? O kodėl garso aparatūros nuoma tiek kainuoja – už tiek galima pusę metų diskoteką Katedros aikštėje daryti, priedo nusamdyti kokį muzikos korifėjų Ciciną, kad kasdien gyvai dainuotų? O ką tuose konteineriuose darysite – tualetų rūmuose nėra, ar ką?

Kaip minėta, su tokiais veikėjais ginčytis neverta. Kai kurie iš jų netgi apsidžiaugė, jog mūsų mylima vyriausybė nenusprendė pastatyti naujų rūmų Vilniaus centre šiam renginiui, kažkodėl prisimindami Nacionalinį stadioną...

Todėl visiems pavyduoliams, kaimiečiams, marginalams ir kitai šunaujai atsakysime, kaip visada, argumentuotai: mūsų tyrimų skyrius kompetetingai nustatė, kad dirbate rusams ir tiesiog norite sužlugdyti iškilų renginį, padarysiantį milžinišką įtaką pasaulio saugumui ir kultūros palikimui.

865 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page