top of page
  • Writer's pictureRūta Janutienė

Nausėda laimės pirmame ture, arba kas dar prausėsi Pirožniko pirtyje

Rūtos Janutienės komentaras

1990 vasarą, pasiėmusi iš Maskvos paskirto viršininko paskutinę premiją, Dalia Grybauskaitė išvyko į Maskvą organizuotis stažuotės Amerikoje.


Ten, kaip teigia šaltiniai, ji mėgino vaikščioti tarp Sovietų ambasados ir dar nepripažintos Lietuvos atstovybės, todėl, kai jau gavo Vytauto Landsbergio tarpininkavimą ir pateko į Vašingtoną kaip Lietuvos diplomatė, buvo iš ten išprašyta anksčiau termino. Grybauskaitė ta proga taisė savo oficialiai skelbiamą biografiją, keisdama stažuotės JAV laiką.


Visa tai knygoje „Raudonoji Dalia“ aprašiusi Rūta Janutienė buvo išmesta iš TV3 televizijos, jos knyga pasmerkta iš aukščiausių tribūnų, o ji pati Rasos Juknevičienės buvo pervadinta „Yanutiene“, nes tai buvusi ataka prieš valstybę. Maža to, Grybauskaitės prezidentūroje buvo organizuojami naktiniai budėjimai, kurių tikslas, pasak tokios slaptą VSD pažymą nutekinusios Grybauskaitės patarėjos, buvo stebėti, „ką darys Janutienė“.


Taip taip. Nusikaltimas buvo viešinti faktus, kad Grybauskaitė ir po kovo 11 d. liko perversmininko Burokevičiaus partijoje, o išrišimą gavo asmeniškai iš Vytauto Landsbergio, KGB stukačių draugo ir įtariamo klasės draugo įdavimu Nachmanui Dušanskiui asmeniškai. Tai jis 2008 m. atsiuntė į Tėvynės sąjungą laišką su nurodymu: „Tegul Dalia bus Lietuvos Dalia!“


2023 metų balandis. Po pedofilijos, korupcijos skandalų virtinės, prieš balsavimus dėl visuotinio mokesčių didinimo iš po valdančiųjų skverno pažiro „paruoštukai“. Karas už sienos, Lukašenka tuoj turės asmeninį branduolinį mygtuką, tačiau šaika geležiniai nagais įsikibo į valdžią ir mėgina prie jos prisitraukti, smogdama Valstybės saugumo departamentui ir prezidentui savo minkštąja galia, šiuo metu patogiai susispietusia į organizaciją vardu ŽOPA.


Nausėda ne Grybauskaitė. Jis pripažino, kad nutylėjo savo stojimą į komunistus prie Gorbačiovo ir dar papasakojo apie mamą, kuri buvo prieš. Būtent perestrojką ir pamiršo arši komsomolka Juknevičienė, kai paskelbė savo pasmerkimą Nausėdai. Natūralu, raudonuosius perestrojka erzino.


Dabar liko išklausyti aršios komsomolkos Juknevičienės, artimiausios Landsbergio bendražybės, Komunistų partijos CK biuro narės nuo 1988 metų Nijolės Oželytės ir, žinoma, to paties vyruko Pancerovo, kuris niekada neslėpė, kad užsiima ne tiek žurnalistika, kiek tam tikrų galios šaikų interesų atstovavimu. Juk už žurnalistiką Dalia Grybauskaitė ordinų nekabino.
Gaila, tačiau šaikai nepasiseks. „Komunisto Nausėdos“ skandalas ir mėginimas Seime organizuoti prezidento bei VSD dulkinimą padarys iš pono Gitano tautos kandidatą. Ignas Vėgėlė galės lengviau atsidusti. Netrukus jo niekas nebetemps už rankovės ir nevarys į diskomforto zoną.

Po šito puolimo Nausėda laimės pirmame ture. Taip, kaip mėginimas susidoroti su daug mažesne politine figūra Stončaičiu, pasibaigė valdančiųjų slaptu balsavimu už jį. Veiksmas lygus atoveiksmiui. Laimei, bukalaurai to taip ir neišmoko.


Iliustracijose – atkirtis Dalios Grybauskaitės nuslėptų biografijos faktų viešinimui ir primintukas, kas dar „miegojo“ Pirožniko lovelėje.

370 peržiūrų0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page