top of page
  • Writer's pictureRūta Janutienė

Naujas kovidinės isterijos pirkimas - už pusę milijono

Parengta pagal Evelinos Geležiūnienės surinktus dokumentusPusė milijono eurų - tiek prie Sveikatos ministerijos įkurta parazitinė organizacija Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas protokoliniu nutarimu paskyrė žiniasklaidos papirkimui, skleidžiant ministerijos suformuotą žinią apie antrosios pandemijos bangos grėsmę.

Pinigai buvo padalinti fondo protokoliniu nutarimu dar rugpjūčio 27 dieną, kai vadinamosios antrosios bangos tema dar buvo tik spekuliacinė.

Pinigai žiniasklaida šįkart bus dalinami per tarpininkus. Didžiausią jų dalį - 190 000 eurų dalins Seimo nario Tomo Tomilino bičiulis Donatas Bedulskis per UAB "Gravitas Partners". Jam patikėta propaganda užteršti nacionalines televizijas ir naujienų portalus.

Antrasis pagal gautą sumą - 100 000 eurų - yra UAB "Santarvės laikraštis", veikiantis Mažeikiuose. Per jį valdžios pakištukus už koroninę propagandą gaus regioninė spauda.

70 000 eurų gavo UAB Media Bitės, valdantis visą puokštę geltonosios spaudos - žurnalus "Žmonės" ir t.t.

Valdiška propaganda sklis ir per radijo stotį M-1 (40 000 eurų) ir net per BNS naujienų agentūrą, kuri už 10 000 eurų įsipareigojo leisti "Koronaviruso naujienlaiškį".

Šįkart tik rezerviniame sąraše liko "Laisvės TV", pasiūliusi integruoti koronavirusinę propagandą į savo laidas. Kadangi pinigai dar neskirti, tai šiuo metu Laisvės TV programose pandemijos tema yra akivaizdžiai apleista.

Tačiau A.Tapinas įrašytas rezerviniame sąraše pirmu numeriu, nors surinko mažiau konkursinių balų už konkurentus.

Įdomu tai, kad šiuos pinigus skirstyti Veryga yra paskyręs ir Šarūną Narbutą, kuris gavo iš ministerijos 300 000 eurų užmokestį už FNTT sudominusį koronaviruso testų pirkimą.

Paraiškų vertinimui buvo pasamdyta Generalinės prokuratūros atstovė spaudai ponia Martinonienė. Kaip žinia, generalinio prokuroro Pašilio kadencija baigiasi šiemet, todėl jam ypač reikia žiniasklaidos paramos laimint antrąją kadenciją.

Pašilys pasitarnavo interesų grupėms ir valdančiajai daugumai, kai buvo atsisakyta kelti bylą Didžiosios Britanijos bendrovės "Alstom" korupcijos byloje. Šioje byloje buvo nuteisti Latvijos valdininkai, Britanijos verslininkai, tačiau mūsų prokurorai nusprendė bylos nekelti, nors Lietuva už patirtą dėl korupcijos žalą gavo milžinišką kompensaciją. Atsisakyme kelti bylą cituojamas liudininkas pasakoja vežęs kelių milijonų mln. eurų kyšį grynais tuomet aukštas valstybines pareigas ėjusiam Viktorui Uspaskich.Rezervinis sąrašas


Fondo valdyba
8 047 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page