top of page
  • Writer's pictureRūta Janutienė

Koronavirusas turi tėtį ir mamą: „Mes sukūrėme chimerinį virusą!“Panika yra idiotų ir nemokšų puota. Žmonės, kurie tingėjo mokytis, todėl neigė mokslinį pažinimo kelią nuo ankstyvos vaikystės, šiandien platina įvairiausias versijas apie žmoniją ištikusią pandemiją, o pačios tikriausios ir įdomiausios istorijos prašvilpia pro jų netreniruotus protus.


Ar tiesa, kad persirgus kinų virusu COVID-19 imunitetas neapsaugo nuo pakartotinio užsikrėtimo? Ar tiesa, kad Bilas Gatesas paleido virusą, kad panikos apimta žmonija masiškai skiepytųsi ir jis, velniškasis Bilas, kartu su vakcina žmoniją „čipuotų“ ir naikintų? Ar tiesa, kad 5G duomenų perdavimo tinklas kartu su COVID-19 skirtas tą žmoniją pribaigti? Ne. Netiesa!


Nes tiesa yra dar keistesnė. Trumpai ji tokia: 2014 m. JAV Šiaurės Karolinos universitetas pasikvietė iš Wuhano (Kinija) technologijų universiteto ponią Shi Zengli, tyrinėjusią šikšnosparniuose tarpstančius koronavirusus. Po metų, 2015-aisiais prestižinis žurnalas „Nature“ atspausdino didelės virusologų grupės iš Kinijos, Amerikos, Šveicarijos triumfu persunktą straipsnį, kurio pagrindinis pranešimas buvo toks: “Mes sukūrėme chimerinį, t. y., hibridinį virusą, kuris rodo didelį potencialą plisti tarp žmonių“ (skaitykite: A SARS-like cluster of circulating bat coronaviruses shows potential for human emergence, Nature, 2015.11.05)


Pagrindiniai fanfarai skambėjo kinei profesorei Shi Zhengli iš Wuhano ir Boyd L Yount Jr iš Šiaurės Karolinos. Neįprastos lietuviškai ausiai pavardės, kurias šiuo metu linksniuoja JAV, Vokietijos, Prancūzijos vadovai, o iš Kinijos sklinda tik Shi Zhengli šnypštimas: „Kaip drįstate? Koronavirusas yra gamtos bausmė žmonijai“.Tačiau džinas jau paspruko iš butelio: Vašingtonas, Paryžius ir Berlynas reikalauja Kinijos pasiaiškinti.


Kodėl tik Kinijos? Todėl, kad su ta chimera nutiko štai toks dalykas...Hibridas buvo sukergtas iš SARS „kūnelio“ ir koronaviruso „karūnėlių“, padėjusių naujokui įsibrauti į žmogaus plaučių ląsteles in vitro – laboratorinėje lėkštelėje. Koronavirusas garantavo didelį užkrėčiamumą, o SARS – didelę žalą žmogaus kūnui. In vivo šis laboratorinis virusas labai sėkmingai žudė laboratorines peles. Mokslininkai patikrino, ar apsaugo nuo jų sukurto viruso esami antivirusiniai vaistai ir vakcinos. Buvo nustatyta, kad jaunos pelės išgyvena, tačiau senos, su pažeistu imunitetu miršta masiškai.Vos šis tyrimas buvo paskelbtas, pasaulyje kilo baisus triukšmas. JAV nutraukė tyrimų finansavimą, Senate vyko tyrimas, Louis Pasteur virusologijos instituto mokslininkai sukiojo pirštus prie smilkinio ir klausė: „Ar jūs išėjote iš proto, darydami tokius eksperimentus?“.


Visi buvo nutildyti, dezinfekuoti, išskyrus, kaip spėjama, profesorę Shi Zhengli, kuri spruko namo ir tęsė darbus Wuhano technologijų universiteto virusologijos laboratorijoje. Todėl dabar niekas ir netiki tokiu sutapimu, kad lygiai toks pats virusas netyčia „atsirado“ Wuhano gyvūnų turguje, kai kažkoks iškrypęs kinas suvalgė ne iki galo išvirtą šiksnorparnį. Visų žvilgniai krypsta į profesorę Shi Zhengli: „Ar ji rimtai nori įtikinti pasaulį, kad jos tyrimai Wuhane, pirmas ir 10 kartų daugiau aukų nusinešęs, nei skelbia Pekinas, koronaviruso protrūkis irgi Wuhane tėra sutapimas?“


Įtarimus sustiprina tiesiog patologiškas kinų melavimas, kuriam asistuoja kinų statytinio vadovaujama Pasaulio sveikatos organizacija.Bet... maža to! Yra manoma, kad po skandalo JAV dėl chimerinio viruso sukūrimo, Shi Zhengli „žygdarbis“ įkvėpė jos kolegas Rusijoje. Spėjama, kad Novosibirske, laboratorijoje „Vektor“ buvo pamėginta pakartoti eksperimentą. Juk „Vektor“ yra pagrindinė Rusijos virusologijos virtuvė!


Ir štai 2019 metų rugsėjį toje laboratorijoje kilo sprogimas, įsiplieskė gaisras. Po pusantro mėnesio pagrindiniai Rusijos televizijos kanalai skelbė žinią, kad tame regione yra neaiškios kilmės plaučių uždegimų protrūkis. Uždarinėjamos mokyklos, skelbiama epidemija ir karantinas.Šiandien, kai visas pasaulis ieško vadinamojo nulinio paciento, o CNN skelbia, kad pirmasis koronavirusinę infekciją pasigavo Wuhano virusologijos laboratorijos darbuotojas, atskirti mokslą nuo politikos darosi vis sunkiau.


Lietuvoje kaip ir dera provincijai dominuoja kaimiškas, paviršutiniškas politikavimas. Žiniasklaidos cenzoriai iš 15min. portalo platina Pasaulio sveikatos organizacijai artimų šaltinių versiją, esą, kalbos apie laboratorinį virusą yra nesąmonė. Nenuostabu: Pasaulio sveikatos organizacija dėl koronaviruso infekcijos „nepastebėjimo“ ir kiniškų versijų apie šio užkrato nebaisumą skelbimo gali netekti JAV finansavimo. Be to, PSO Europoje atstovauja savas demagogas iš Lietuvos Vytenis Andriukaitis, kuris šią savaitę plyšavo „Žinių radijuje“ ne apie pandemiją, o apie tai, kad PSO „turėjo teisę“ remtis Kinijos melagingais duomenimis ir apie viruso kilmę, ir apie užsikrėtimo mąstą.


Labiausiai apgailėtinas buvo Andriukaičio teiginys, esą PSO neneigė, kad virusas plinta oro lašeliniu būdu. Ji tik neigusi, kad virusą gali perduoti žmogus žmogui... Ir neigė tuomet, kai Wuhane tūkstančiai gaudė kvapą ir merdėjo. Apgailėtinas provincijos politiko, įtikusio komunistui iš Etiopijos (toks tipelis dabar vadovauja PSO), čiuožimas pilvu į purvą.Kas dėl paties Vakarų civilizaciją paralyžiavusio viruso kilmės, tai čia reikia tiesiog sekti informaciją. Kalbos, kad juo persirgus nesusikuria imunitetas ir galima susirgti vėl, tėra kalbos.
Štai Vokietijoje mokslininkai ištyrė Gangelto miestelio bendruomenę (apie 1000 žmonių) ir nustatė, kad 15 proc. jų turi imunitetą COVID-19, nors nesirgo. Šiuo metu Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija testuoja Nemenčinės gyventojus. Rezultatai bus labai įdomūs ir, manau, suteiks mums daug vilties, kad šiuolaikinis mokslas įveiks ir šitą užkratą. Būtent mokslas, o ne bemokslių kliedesiai apie 5G ir vakciną, kuri, esą, sunaikins žmoniją.

31 peržiūra0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page