top of page
  • Writer's pictureRūta Janutienė

Ko konservatorius ir liberalė mokosi iš juodųjų rasistų?

Centre - vienos iš Black lives matter judėjimo herojų Assatos Shakur nuotrauka iš Federalinio tyrimų biuro labiausiai ieškomų teroristų sąrašo. Greta - BLM gerbėjai konservatorius A.Bužinskas ir Seimo narė Aušrinė Armonaitė (nuotr. iš Seimo ir savivaldybės psl.)


Konservatorius Bužinskas su Liberale Armonaite parėmė judėjimą, kurio ikona slapstosi Kuboje dėl 1 laipsnio žmogžudystės


Politikai, išvedę į gatves Vilniaus paauglius, sudalyvavo tarptautiniame procese, kurio iniciatoriai – kraštutiniai kairieji, siekiantys perimti valdžią JAV.Amerikiečių žurnalistų tyrima atskleidžia, kad demokratų galimas kandidatas Joe Bidenas yra antras pagal dydį naudos gavėjas iš lėšų rinkimo Black Lives Matter (BLM) iniciatyvai „defund the police“.


Įkvėpimo semiasi ir iš teroristės


Antisionizmas, antiimperializmas, antikapitalizmas, antirasizmas, juodasis nacionalizmas, afroamerikietiškas leftizmas, marksizmas-leninizmas, komunizmas, kova už teisę viešai nešiotis ginklą – tai tik dalis ideologinių nuostatų, kuriomis rėmėsi „Juodųjų panterų“ organizacija. "Juodųjų panterų" veikėjai ir žygiai įkvepia BLM.

„Juodųjų panterų“ šlovės zenitas buvo praėjusio amžiaus aštuntasis dešimtmetis ir jų patyrimas įkvepia BLM, šiemet sukėlusią pasaulinę protestų bangą prieš policijos smurtą, tačiau tik prieš juodaodžius.

Protestuotojai visame pasaulyje perka ir dėvi marškinėlius su užrašu „Assata Taught me“. Assata Shakur yra pseudonimas juodaodės moters (tikras vardas - Joanne Deborah Byron, gimusi 1947 m.), kuri 1977 m. buvo nuteista kalėti iki gyvos galvos už policininko Werner Foerster nužudymą.

A.Shakur sugebėjo pabėgti iš Clinton moterų pataisos namų ir 1984 m. Fidelio Castro valdomoje Kuboje gavo politinį prieglobstį.Iki šiol ji yra JAV Federalinio tyrimų biuro ieškomiausių teroristų sąraše.

Jaunystėje Assata (išvertus, „ta, kuri kovoja“) Shakur prisijungė prie „Juodųjų panterų“ organizacijos, tačiau ten jai nepatiko ir ji susidėjo su „Juodųjų išlaisvinimo armija“ (Black Liberation Army - BLA).

BLA rengė teroristinius išpuolius prieš policiją ir narkotikų prekeivius. A.Shakur karjera baigėsi, kai ją su bendrininku sustabdė policijos patrulis. Sugauta, „herojė“ prisipažino nušovusi policininką jo paties ginklu. A.Shakur buvo dar teisiama už bankų plėšimą, įkaitų paėmimą, pasikėsinimą nužudyti.Ją gynusi advokatų komanda kaltino teismą rasistiniu šališkumu. A.Shakur veikla ilgainiui buvo heroizuota ir tapo juodaodžių kovos prieš baltaodžius ikona, įkvepianti ir dabar JAV vykstančių protestų ir riaušių dalyvius.


Joe Biden „ne prie ko“?


Laikraštis „The National pulse“ birželio 11 d. paskelbė skandalingą tyrimą, kuriame įrodo, kad „ Black lives matters oficialus tinklalapis, renkantis lėšas kampanijai „Defund The Police“ peradresuoja jas „ActBlue“ fondui, kuris yra „Biden – į prezidentus“ kampanijos pagrindinis sponsorius“.Šiame tyrime teigiama, kad BLM renka lėšas bendradarbiaudama su ActBlue, Demokratų partijos lėšų rinkimo platforma, surinkusia Joe Bideno 99,64 proc. lėšų. Kiti šio fondo naudos gavėjai – irgi demokratai, ir tarp didžiausių naudos gavėjų stinga juodaodžių.Bidenui iš ActBlue buvo skirta 119 mln. JAV dolerių ir jį lenkia tik Bernie Sanders su 186 mln. JAV dolerių dotacija.


Siatlo „autonominė zona“ - demokratų valia


Cato instituto (Vašingtonas) vyresnysis mokslinis bendradarbis Andrejus Ilarionovas pasakojo Ukrainos radijui, jog garsioji Siatlo „zona be policijos“, kurioje patruliuoja BLA (tariamai – bendruomenės) pajėgos, o policija paliko nuovadą, neišgyventų, jei ne miesto merės demokratės Jenny A.Durkan paramos.

Pasak Ilarionovo, tai ji nurodė rajono policijos šefei apleisti nuovadą, tačiau teikia „autonominei zonai“ visas komunalines paslaugas, nors ties jos riba žmones pasitinka ginkluoti sargai, o užrašas liudija, kad čia baigiasi JAV jurisdikcija.


Konservatorius pasirašė, liberalė – vedė


Leidimą eitynėms prieš rasizmą JAV Vilniaus savivaldybė gavo karantino metu anglų kalba. Leidimas buvo suteiktas nedelsiant, nepaprašius dokumento valstybine kalba.

Šie protestai visame pasaulyje buvo organizuojami vieningai, ieškant sąjungininkų tarp kairuoliškai nusiteikusių politikų. Tačiau Lietuvoje į BLM kvietimą atsiliepė kraštutines dešiniąsias pažiūras deklaruojanti Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus bendražygė Aušrinė Armonaitė, o leidimą pasirašė Sostinės savivaldybės administratoriaus pavaduotojas, jaunasis konservatorius Adomas Bužinskas.

Pastarsis pagarsėjo, kai po nesėkmingų rinkimų į miesto savivaldybę nunešė laidotuvių vainiką savo buvusios merginos tėčiui Artūrui Zuokui.

Akivaizdu, kad ideologija ir įsitikinimai čia – ne prie ko, arba Armonaitė su Bužinsku giliai širdyje kursto komunizmo ir marksizmo-leninizmo „iskrą“

(„Iskra: - Rusijoje 1917 m perversmą organizavusio V.Lenino laikraščio pavadinimas).

641 peržiūra0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page