top of page
  • Writer's pictureRūta Janutienė

Kaimiečius reanimuos bibliotekoje už dyką, Seimo narius - asmeninė daktarė už 110 000 eurų

Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldi įstaiga skubiai užsakė privačiam uabui mokymus, kad savivaldybių administracijų ir jai pavaldžių įsitaigų darbuotojai mokėtų reanimuoti nelaimėje atsidūrusius žmones.

Kaip praneša OpTV laida LAIKAS, mokymu paslauga už 163 8010 eurų buvo užsakyta Lietuvos sveikatos universiteto Ekstremalios medicinos katedros vadovo Dino Vaitkaičio privačiam UAB "Krizių tyrimo centras".

Ketinama per nepilnus du mėnesius reanimacijos subtilybių išmokyti 1200 savivaldos biurokratų.

Kaip žinia, savivaldybės masiškai naikina pirminės sveikatos priežiūros punktus ir tokiu būdu atima iš savo gyventojų konstitucinę teisę į sveikatos priežiūrą. Konstitucija garantuoja, kad ekstremalioje situacijoje ta priežiūra turi būti dar ir nemokama.

Taigi, dabar ištikus infarktui ir insultui gali reikėti skambinti ne tik ir netiek greitosios pagalbos tarnybai, kuri nepajėgi padėti visiems, kiek į artimiausią biblioteką ar socialinę įstaigą.

Seimui yra žinoma apie šią problemą ir tai, kad insultas, infarktas yra įveikiamas tik tuomet, jei pagala suteikiama nedelsiant. Todėl Seime veikia pirminės sveikatos priežiūros kabinetas, už kurį mokama 110 000 per metus, o jei gydytojai tenka budėti per Seimo balius, tai valandos įkainis yra 47,35 euro.
Tai - mokymų reanimuoti sutarties sąlygos


Čia - mokymų kaina


Tai yra sutarties dėl Seimo medicinos punkto ištraukos


Platinant ar kitaip naudojant čia pateiktą informaciją, nuoroda į OpTV yra būtina.2 005 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page