top of page
  • Writer's pictureRūta Janutienė

Kėgėbynas-kirmėlynas

Rūtos Janutienės komentaras


KGB agentai įslaptinti 75 metams. Tą mes žinome. Tačiau prezidentas aiškinasi dėl menamų ryšių su KGB Tapinui (kas jau savaime - absurdas) pagal Lietuvos ypatingojo archyvo paviešintą KGB patikrinimų kartoteką. Ten yra ir Laimono Tapino bylos, net penkios, dėl kurių Tapinas Andrius parašė kaip tikras Pavlikas Morozovas, kad tėvas esą sudaręs sandėrį su sąžine. Ar iš to darytina išvada, kad visi, kas toje kartotekoje rasite savo pavardę irgi kėgėbistai?

Tiesiog įjunkite smegenis. Tapinas Laimonas į Prancūziją važiavo siunčiamas Sovietų valdžios ir jo kelias tikrai ėjo per KGB.

Žmonės, kurie važiavo į kapitalistinius užsienius ikisąjūdiniu sovietmečiu irgi praėjo KGB tet-a-tet filtrą, nes dažnas važiavo per KGB padalinį "Tėviškės" draugiją. Tuos, kurie kartu sutiko ir agentauti, įslaptino 75 metams. Bet ne kelionių, o agentūrines bylas.

Nausėdos, Mamontovo - mėgstate juos ar ne - kelionės yra jau sąjūdinio laikotarpio, ir tų tet-a-tet jau nevykdavo.

Pateikiu čia jums paieškos rezultatus. KArtotekoje yra ir Justinas Marcinkevičius, ir Sigitas Geda, ir Vitas TOmkus, bet, pavyzdžiui, nėra Zigmo Vaišvilos, nors jis važiavo irgi.

Vaišvilos atvejis įdomus, nes jis tikrai važiavo per Lietuvos žaliųjų liniją. Kodėl nėra, čia jau tas klausimas, kurį reikėtų atsakyti. Gal dėl to, kad jis tuo metu buvo TSRS liaudies deputatas ir KGB neturėjo teisės jo fiksuoti? Tačiau mandatą gavo jau kelionės metu. Taigi, turėtų būti ir jo byla, bet nėra. Tai kur ji yra?

Galima iš to daryti išvadą, kad Sąjūdį įkūrė KGB, nes visus juos ten surašė? Ne. O kurie iš jų buvo KGB agentai? Tuos duomenis dabartinė valdančioji dauguma įslaptino 75 metams. Įjunkime smegenis!

Kodėl šitos bylos tapo viešos dabar? Kai jų ieškojau, rašydama Dinastiją, man buvo pasakyta, kad negausiu, nes tai - asmeninė informacija, prieinama tik pačiam asmeniu. Įdomus laikas pasirinktas tokio mąsto viešumui.

Čia -tik 10 minučių paieškos, kokius žmones tikrino KGB, rezultatas.8 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page