top of page
  • Writer's pictureRūta Janutienė

JAV iki gruodžio - 100 mln. vakcinos doziųVakar per Rusijos radiją „ExoMoskvy“ žurnalistė Jevgenija pasidalino agentūros „Bloomberg“ išplatinta žinia, kad Rusijos Gamalea instituto vakcina, kuri yra adenoviruso vektoriaus vakcina, beveik nuo balandžio pabaigos išbandė ne tik šio instituto mokslininkai.


Ji buvo sušvikšta Rusijos elito atstovams prieš pergalės II pasauliniame kare paradą ir referendumą dėl V.Putino kadencijų „nunulinimo“. Rusijos skaudoje buvo rašoma, kad vakcinavosi 200 neįvardintų rusų oligarchų ir aukštųjų valdininkų.


Savo ruožtu, Gamalea institutas patvirtino, kad jis rugpjūčio 1 d. baigia antrąją vakcinos, nuo visą pasaulį kamuojančio naujojo užkrato, fazę.


Prieš savaitę „The New England Journal of Medicine" paskelbė apie RNR vadinamąją informacinę vakciną (apie ją OpTV.lt jau rašė), kurią tobulina JAV užkrečiamų ligų institutas kartu su bendrove „Moderna“.


JAV imunologas Anthony Stephenas Fauci, nuo 2020 m. sausio mėn. tapęs vienu iš pagrindinių Baltųjų rūmų koronaviruso darbo grupės, atsakingos už COVID-19 pandemija JAV, nariu interviu „Facebook“ įkūrėjui M. Zuckerbergui pranešė, kad vakcinų kūrimas jau yra trečiojoje, baigiamojoje fazėje.


JAV vyriausybės pandemijos paramos plane numatytos beprecedentės priemonės padengti farmacijos bendrovių kaštus kuriant ir gaminant vakcinas. Tai reiškia, kad kuriamos iš karto kelios vakcinos, ir farmacijos verslas nebesibaimina dėl sąnaudų ir konkurencijos.


JAV planuoja iki gruodžio pagaminti 100 milijonų dozių, o iš viso – per milijardą dozių, skirtų eksportui, iki 2021 m. pabaigos.


G.Washington universiteto Mikrobiologijos, imunologijos ir tropinės medicinos katedros profesorius Michail Burkinsky teigia, kad jau antrojoje vakcijų testavimo fazėje buvo nustatyta, kad žmogaus organizame antikūniai išsilaiko mažiausiai du mėnesius po vakcinavimo.


Ar vakcina sudarys ilgalaikį imunitetą dar nežinoma, nes tyrimai prasidėjo balandį. Priklausomai nuo to, kaip virusas cirkuliuos ir kokios trukmės bus imuninis atsakas, priklausys ir vakcinavimo dažnis. Pasak profesoriaus, imunizavimą vis vien reikės derinti su epidemiologinėmis priemonėmis: higiena, atstumų laikymusis ir t.t.

213 peržiūrų0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page