top of page
  • Writer's pictureRūta Janutienė

Garbačiauskaitės žurnalistiką sertifikavo... Landsbergis!

Mobingu kaltinama LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė šališką nacionalinio transliuotojo žurnalistiką sertifikavo Gabrieliaus Landsbergio su keliais ne visai demokratiškų šalių užsienio reikalų ministrais įsteigtoje kontorėlėje.Sertifikatas - pirktas

„JTI sertifikatas – tai tarsi universalus žurnalistinės kokybės ženklas, kuris mūsų auditorijoms turėtų nurodyti patikimų naujienų šaltinius. Džiaugiuosi, kad LRT yra pirmoji visuomeninė žiniasklaida regione, kuri gavo JTI sertifikatą ir atsidūrė šalia tarptautinių žiniasklaidos lyderių", - melavo LRT svetainei, kurią pati administruoja, prieštaringai vertinama buvusi žurnalistė M.Garbačiauskaitė.

Tačiau atidžiau patyrinėjus svetainę https://www.journalismtrustinitiative.org/news aiškėja, kad sertifikavimas yra, pirma, grindžiamas savarankišku savęs vertinimu, o antra, tai yra mokama paslauga. t.y., pats atsakai į klausimyno klausimus, susimoki ir gauni sertifikatą. Šiuo atveju, sumokėta buvo Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigais.

LRT nepranešė, kad joje būtų lankęsi nepriklausomi ekspertai tai menamai žurnalistikos kokybei nustatyti.


Steigėjas - Gabrielius Landsbergis

Nors svetainėje deklaruojamas JTI priklausymas Reporteriams be sienų, tačiau, pasklaidžius naujienas, aiškėja, kad šita kontorėlė buvo įsteigta pernai spalio 11 dieną, Jungtinėse tautose susitikus 47 Partnerystės dėl informacijos ir demokratijos signatarams, iš kurių tik 11 sutiko steigti minėtają "žurnalistinės kokybės" sertifikatų štampavimo uabą. Gabrieliui Landsbergiui pavyko prišnekinti tik kolegą bulgarą, estą, andorietį ir dar kelis.


Pagal dažnumą, kuriuo JTI puslapyje eksponuojama Monika Garbačiauskaitė, galima įtarti, kad puslapis administruojamas jos artimiausioje aplinkoje.

1 798 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page